CHYBI OSTRAVA!

Založil Atys, 02. červenec 2007, 19:07:18 odpoledne

« předchozí - další »
Dolů

Atys


thorin

Takovéhle požadavky většinou končí tím, že pošlu email příslušnému dopravnímu podniku (na obecnou adresu) a nedostanu žádnou odpověď. A to mne moc nebaví. Zkusíme to tentokráte jinak: Dám vám úkol, abyste mi zjistil, zda je Dopravní podnik Ostrava ochotný poskytnou data jízdních řádů pro můj program. Pokud bude náznak, že ano, tak samozřejmě nějaké kompetentní osobě z dpo pošlu informace o tom, co to obnáší a tak. Nechám na vás, jak to uděláte.

Zkuste získat vyjádření někoho z dpo, zda by byli případně ochotni poskytnout data a kontakt na někoho, kdo bude ochotný se o tom se mnou bavit. Informujte mne, prosím, o výsledku (i v případě, že by se to nepovedlo).

co_sem_mam_napsat?

A nešlo by to udělat třeba jako jenom třeba z informací na internetu popř. z papírových JŘ ???

cardi

Citace: co_sem_mam_napsat?  15. únor 2008, 21:48:03 odpoledne
A nešlo by to udělat třeba jako jenom třeba z informací na internetu popř. z papírových JŘ ???



Ahoj jsem z Hlucina blizko Ostravy taky bych byl rad za tu OVU no, ale nvm jak se domluvit s tim DPO tadyk to je marne v OVE aspon mysliim nvm no,(kdyz neodpesali ani tobe:/ ), ale co tak zkopirovat rady z www.kodis.cz ? tam je vse a casto aktualizovano :) dik a hoj

gobein

Citace: thorin  02. červenec 2007, 19:50:42 odpoledne
Takovéhle požadavky většinou končí tím, že pošlu email příslušnému dopravnímu podniku (na obecnou adresu) a nedostanu žádnou odpověď. A to mne moc nebaví. Zkusíme to tentokráte jinak: Dám vám úkol, abyste mi zjistil, zda je Dopravní podnik Ostrava ochotný poskytnou data jízdních řádů pro můj program. Pokud bude náznak, že ano, tak samozřejmě nějaké kompetentní osobě z dpo pošlu informace o tom, co to obnáší a tak. Nechám na vás, jak to uděláte.

Zkuste získat vyjádření někoho z dpo, zda by byli případně ochotni poskytnout data a kontakt na někoho, kdo bude ochotný se o tom se mnou bavit. Informujte mne, prosím, o výsledku (i v případě, že by se to nepovedlo).

zdravím, tak já zkusím vyjednávat, ale nevím přesně která data budou třeba..někde jsem četl, že se využívají data co se posílají na idos ?!

thorin

Dopravní podnik v Ostravě nabízí (konkurenční) jízdní řády do mobilu. Více informací zde: http://www.dpo.cz/jrm_1.html


gobein

Citace: thorin  05. leden 2009, 11:13:07 dopoledne
Dopravní podnik v Ostravě nabízí (konkurenční) jízdní řády do mobilu. Více informací zde: http://www.dpo.cz/jrm_1.html



hmm, ale thorin verze by byla lepší  ;)

thorin

Jasně, chápu. :)

Asi takhle, pokud mi seženete data ve stejném formátu, jako se posílají do Idosu, tak z nich mohu vytvořit aplikaci. Formát je popsán zde:
http://www.chaps.cz/cis-popis-formatu-jdf-pro-autobusy.asp
Dopravní podnik mi je neposkytne, již jsem s nimi jednal. Pokud je nějaký organizátor integrovaného dopravního systému a má data jízdních řádů všech prostředků zahrnutých do IDS a poskytne je, tak není problém (resp. budou jen technické problémy, ale ty dokáži vyřešit) vytvořit příslušnou aplikaci MHD v mobilu. Nicméně zkušenost z Prahy (PID) mi říká, že to je složité.

gobein

Citace: thorin  05. leden 2009, 19:58:49 odpoledne
Jasně, chápu. :)

Asi takhle, pokud mi seženete data ve stejném formátu, jako se posílají do Idosu, tak z nich mohu vytvořit aplikaci. Formát je popsán zde:
http://www.chaps.cz/cis-popis-formatu-jdf-pro-autobusy.asp
Dopravní podnik mi je neposkytne, již jsem s nimi jednal. Pokud je nějaký organizátor integrovaného dopravního systému a má data jízdních řádů všech prostředků zahrnutých do IDS a poskytne je, tak není problém (resp. budou jen technické problémy, ale ty dokáži vyřešit) vytvořit příslušnou aplikaci MHD v mobilu. Nicméně zkušenost z Prahy (PID) mi říká, že to je složité.


taxem poslal žádost uvidíme s čím se vytáhnou ;)

gobein

Něco jsem sehnal, snad to bude ono :)

cardi

Tak me odepsali na to ze jim chyby casy typu 70,72 myslim tim MHD Ostrava.Odpoved tato.

Dobry den píšu ohledně jízdních řádů do mobilu.Už jsem psal vice krát email ale nikdy mě nikdo neodepsal nevím proč.Mám dotaz který se týká linek číslo 70,72 které jak v řádu na mobil tak na internetu VŮBEC!!! nesedí s tím co je na zástavce a nechápu k čemu pak ty řády jsou, jelikož je to ODIS jako ODIS děkuji za kladné vyřízeni.


Takze dojeb no protoze ty rady jsou pro Uzivatele Hlučína na prd. kome linky 34 atd noz me je na houby.Takze sej este jhednou ptam proc by to neslo sosnou info z www.kodis.cz a hodit do tvoji aplikace dik moc zatim ahoj .

thorin

Protoze na strankach KODISu jsou jízdní řády ve formátu pdf a to fakt nepřevedu do formátu, který používá můj program.

cardi

a co kdyby se napsalo tadyk info@kodis.cz a zeptalo se jich jestli by nezasilali info v jinem souboru? nebo tak neco dik (a neexistuej nejaky program na prevedeni do tveho formatu z PDF?)

thorin

Tak jim zkuste napsat a vysvetlit situaci. Nicmene moje zkusenosti mi rikaji, ze to nema smysl. I tak jsem zvedavy, co vam kdyztak odepisi.

cardi

Tak uz jsem jim napsal jsem zvedav.Proc myslis ze to nema cenu? .)

Nahoru