Praha

Založil thorin, 20. červen 2007, 21:59:07 odpoledne

« předchozí - další »
Dolů

thorin

Citace: olega  07. březen 2014, 14:21:13 odpoledne
Dobrý den, nemůžu najít vlaky v pid, můžete je prosím tam taky přidat? Děkuji.


Vlaky mají jinou strukturu jízdního řádu, se kterou nedokáže program MHD v mobilu pracovat. Navíc jednotlivá nádraží jsou většinou jinak pojemnované než přilehlé zastávky (například Praha-Klánovice vs. Nádraží Klánovice vs. Nádraží Klánovice-sever). I kdyby se mi podařilo vyřešit technické problémy, bylo by zařazení jízdních řádů vlaků do programu matoucí. Doporučuji použít aplikaci CG Transit, která umí i vlaky PID.

olega

Díky za odpověď, ale ten Váš je lepší, úplně vyhovuje, nám by stačil jenom spoj S2/S20 z Masarykovo do Lysé n/L ;-)

thorin

Bohužel Chaps upravil rozhraní IDOSu tak, aby nešlo data stahovat tím způsobem, jak jsem to dělal doposud. Protože nemám jak získat aktuální data, nebude k dispozici aktualizace od 1. 4.

Doporučuji na chytrých telefonech využít offline aplikaci CG Transit nebo online aplikaci Jízdní řády.

xgolt01

doufám, že jde o předčasný apríl...:D

Richard

Blbá otázka, ale přeci jen ji položím - 30.6. bude definitivní konec nebo je šance dostat se k aktuálním datům?

thorin

Vzhledem k tomu, že nemám k dispozici data, tak teď žádná aktualizace nebude. Zatím jsem nepřišel na způsob, jak se k aktuálním datům dostat.

ámos33

Jak to vypadá, je nějaká naděje, že by to mohlo pokračovat?

Steny

Předpokládám a doufám, že díky zrušení monopolu Chapsu dojde ke zpřístupnění dat a tak snad i k pokračování této aplikace. Jedná se o neocenitelnou věc pro lidi, kteří nejsou stále online, nebo díky starému OS nemají jinou možnost. Využiju tedy příspěvku k dalším díkům thorinovi za jeho práci, díky!

thorin

Až nabude to zpřístupnění dat konkrétnější obrysy, tak mi dejte vědět. Pokud budu mít data, tak není problém aplikaci aktualizovat. Do té doby bohužel...

majakmp3

Dobrý den.
Jak to vypadá s jízdními řády pro Prahu, nějaká změna?
Popřípadě, existuje nějaká možnost, jak bych mohl pro své účely upravit starší definiční soubor? V podstatě mi jde o dočasné řešení pro tři tramvajové linky (18,1,2) a metro A mezi stanicemi Můstek a Hradčanská.
Předem díky za odpověď!

upm

Dobrý den, dokázal byste získávat pražská data z těchto souborů pro Excel?

http://portal.idos.cz/IDS/Search.aspx?param=ABCz

thorin

Dobrý den, asi by to možné bylo.

Tom

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat jak to vypadá s případnou aktualizací nebo jestli už to spíše směřuje k definitivnímu zániku... .
Předem díky za odpověď.

Tom

thorin

Dobrý den,

1. 9. 2015 by měl vstoupit v účinnost odstavec 8 pragarafu 9 vyhlášky 122/2014 o jízdních řádech veřejné linkové dopravy, který upravuje zveřejnování data z centrálního informačního systému jízdních řádů. Teoreticky by pak mělo být možné získat strojově čitelná data Prahy pro potřeby aplikace MHD v mobilu. S napětím očekávám zmíněné datum...

Tom

Tak jak to vypadá? Dočkáme se aktualizace PIDu? :-)

Nahoru