Vylepšení pro dotykové displeje

Založil Harmon, 14. prosinec 2009, 17:24:19 odpoledne

« předchozí - další »
Dolů

thorin

Děkuji za připomínky.

Co se týče plně dotykového ovládání, tak si nejsem jistý, zda existuje nějaký standard. Rád bych takové ovládání, které bude fungovat pokud možno všude a půjde ovládat jak dotykovým perem, tak prsty. Chtěl bych vás proto poprosit: pokud máte nějaký nápad, jak by se vám na vašem konkrétním zařízení aplikace ovládala lépe, tak mi to sem napište. Pokusím se pak ovládání uzpůsobit vašim požadavkům.

Co se týče určení souřadnic položky při dotyku, tak problém je v tom, že všechny položky nejsou stejně velké - položka může být na více řádků. Z toho důvodu teď funguje skrolování v seznamech tak divně, že je vybraná položka vždy na prvním řádku. Neříkám, že by to nešlo předělat, ale bylo by to složitější - proto se mi do toho teď nechce. :-)

Co se týče Windows Mobile, tak zde máte k dispozici aplikaci Smartřády ( http://www.smartrady.cz/ ).

Hlavní menu aplikace vypadá jinak, protože je vytvořené jinak. Zatímco hlavní menu vypadá na každém telefonu jinak, seznamy (zastávek, linek, apod.) jsou na všech telefonech stejné. Hlavní menu má výhodu v tom, že zde je podpora dotykového ovládání, aniž bych to musel řešit. Seznam zastávek umožňuje výběr zastávky postupným psaním a další věci, ale zase musím řešit to ovládání.

Mike8748

ohledne aplikace smartrady.... ne diky... mel sem, pouzil jsem jednou a smazal (navic se jedna o placeny soft a vzhledem k tomu ze mi staci mhd plzen, tak je to zbytecne)

napada me co takhle udelat extra verzi programu pro dotykove ovladani (ovladani pouze prsty, bez zadavani postupnym psanim)
pak by bylo mozne i vyber linek a zastavek udelat stejnym zpusobem jako menu, takze by to na reagovalo na ovladani prstem.

mit prisun dat s JR, tak aplikaci pro Windows mobile dam dohromady... ale data nejsou (skusim napsat na PMDP)


Harmon

07. duben 2010, 22:14:24 odpoledne #17 Last Edit: 07. duben 2010, 22:19:51 odpoledne by Harmon
Zdravím
Vyzkoušel jsem betu "PLZEŇ ano šlo to ale prapodivně - bohužel jsem z Olomouce a tak to pro mě nic neřeší.
Ale našel jsem prográmek co to vyřešil -Virtual D-pad.Po instalaci jsou na displeji šípky a mohu posunovat v jízdním řádu.
Pro stejně "postižené" pokud to zde není zakázané dávám odkaz na stažení a přeji pěkné ovládání MHD java programu.
http://www.i900.cz/viewtopic.php?f=47&t=3142&start=220

Samozřejmě bych byl raději když to pujde přímo v mobilu třeba jak ta Plzeň tak i jiné města.

Nicneumel

Citace: thorin  22. březen 2010, 10:31:38 dopoledne
Děkuji za připomínky.

Co se týče plně dotykového ovládání, tak si nejsem jistý, zda existuje nějaký standard. Rád bych takové ovládání, které bude fungovat pokud možno všude a půjde ovládat jak dotykovým perem, tak prsty. Chtěl bych vás proto poprosit: pokud máte nějaký nápad, jak by se vám na vašem konkrétním zařízení aplikace ovládala lépe, tak mi to sem napište. Pokusím se pak ovládání uzpůsobit vašim požadavkům.

Co se týče určení souřadnic položky při dotyku, tak problém je v tom, že všechny položky nejsou stejně velké - položka může být na více řádků. Z toho důvodu teď funguje skrolování v seznamech tak divně, že je vybraná položka vždy na prvním řádku. Neříkám, že by to nešlo předělat, ale bylo by to složitější - proto se mi do toho teď nechce. :-)

Co se týče Windows Mobile, tak zde máte k dispozici aplikaci Smartřády ( http://www.smartrady.cz/ ).

Hlavní menu aplikace vypadá jinak, protože je vytvořené jinak. Zatímco hlavní menu vypadá na každém telefonu jinak, seznamy (zastávek, linek, apod.) jsou na všech telefonech stejné. Hlavní menu má výhodu v tom, že zde je podpora dotykového ovládání, aniž bych to musel řešit. Seznam zastávek umožňuje výběr zastávky postupným psaním a další věci, ale zase musím řešit to ovládání.


Zkoušel jsem na Nokii 5800. Bez spuštěného virtuálního joysticku bych si asi neporadil. Posun je moc citlivý, pomocí prstů se to nedalo ovládat vůbec, pomocí stylusu už ano, ale posun byl až moc rychlý.

K ovládání by určitě přispělo:
- plynulejší a pomalejší posun v seznamu
- větší položky seznamu
- možnost vybrat položku pomocí prstu

Aplikaci by prospělo:
- když by zůstala běžet na pozadí
- podpora oblíbených
- možnost updatovat data jř přímo z aplikace

Jsem k dispozici na další testování :)

Nicneumel

K tomu ovládání by vlastně stačilo, když by se ten seznam předělal z itemů ListBoxu do buttonů menu. To by bylo naprosto dokonalé.

fatman

20. červen 2010, 17:40:12 odpoledne #20 Last Edit: 26. červen 2010, 11:15:51 dopoledne by fatman
Ono to celkem v pohodě funguje se soft. klávesnicí, ale stále mám prolém: HTC Touch2 (QVGA displej, WM 6.5), vyzkoušena 2 různá Java prostředí. Pokud se vypsaný jízdní řád, seznam zastávek, etc. nevejde na displej, dostanu se jak sw klávesnicí, tak tlačítky na ovládání hlasitosti, přemapovanými na šiky (program VolDPad) na položky pod spodní hranou (vypisují se mi konečné zastávky), ale displej se neposune. Takže např. u jízdního řádu u středního písma nepřečtu nic po 20. hodině (nejmenší písmo je dost nečitelné). Kdyby se nějak podařilo vyřešit posun displeje (posuvník vpravo je nefunkční), bylo by - aspoň pro mne - vyřešeno. Nebo v horním řádku zopakovat aktuální řádek, na kterém stojí kurzor.
Edit: Tak beru zpět, v JBlend to funguje, blbne to v Esmertec Jbed.

Mirus

Na klasickém Sony Ericssonu mi jízní řády (MHD Pardubice) fungovaly perfektně . Teď mám HTC Touch2 a je to špatenka . Sice řády otevřu , ale veškeré vyhledávání musím dělat přes klávesnici a potvrzovat výběr . To je velice nepraktické , když má HTCéčko dotykový displej . Než to naťukám a napotvrzuju , tak mi autobus nebo trolejbus ujede .
Je nějaká šance na modernizaci programu ? Víceméně - stejně se za nějaký čas nic než dotykáče používat nebude . 

Arialblack

nestraš s dotykáčema :D Každopádně teď bych žádný nechtěl, když slyším, že jsou velice poruchový a sám to vidím na našech označovačích ve vozidlech (Camel Combi a Card Man - ty jsou atypický snad víc, než mobily) :D

fatman

Citace: Mirus  24. leden 2011, 13:29:44 odpoledne
Teď mám HTC Touch2 a je to špatenka . Sice řády otevřu , ale veškeré vyhledávání musím dělat přes klávesnici a potvrzovat výběr . To je velice nepraktické , když má HTCéčko dotykový displej . Než to naťukám a napotvrzuju , tak mi autobus nebo trolejbus ujede .

Stáhni si VolDpad - namapuje to na tlačítka pro ovládání hlasitosti šipky nahoru dolů, potvrzení je 2x rychle za sebou dolů (neboli doprava). S tímhle se to dá používat celkem dobře.
http://beemer.sesma.eu/en/voldpad.htm

Mike8748

když to tak sleduju... po dalším vývoji pro dotykové telefony ani stopa... škoda no

je poznat že je to aplikace akorát pro "blbý" telefony co podporujou javu.

Arialblack

No, nic nechci říkat, ale dřív tato aplikace na SE K850 nešla a nyní funguje. Už jsem majitel tohoto mobilního telefonu a jde to krásně. Vrchní tři tlačítka jsou POUZE dotykový

Mike8748

Citace: Arialblack  12. únor 2011, 20:41:24 odpoledne
... Vrchní tři tlačítka jsou POUZE dotykový

tim to ale bohužel končí. dotykově jde hlavní menu, další "stránky" už ne. výběr linky, výběr zastávky,.... dotykem nejde  (jenom proto že další volby už nejsou naprogramovane jako menu s možností výběru, ale jenom jako seznam)


Nahoru