Samsung SGH E-250

Založil julich, 06. září 2007, 11:49:59 dopoledne

« předchozí - další »
Dolů

julich

Zakoupil jsem si fon Samsung SGH E-250, instalce je možná pouze jen přes wap, ale jaksi se mi nedaří se napojit na uvedenou adresu  http://thorin.wz.cz/wap . Vždy mi to napíše, že časový limit vypršel a nic se ani nenačte. Může někdo poradit co s tím. Nastavení je původní, v prohlížeči jsem nic neměnil.
Dík

thorin

Zkusil bych, zda se telefon připojí na jinou wap stránku. Například wap.idnes.cz. Pokud ne, tak bych kontaktoval svého operátora.

jirrii

jde to nahrát i přes datový kabel pomocí SoftSticku a UpLoaderu, podrobnosti přes mail: jirrii0@seznam.cz, je to si kompikované a funguje to obvykle napotřetí, ale nepotřebuješ wap :) Jirka

NigWa

Ahoj já ten monil mám taky nahrálo se mi ot ale v monbillu mi to nejde spustit..nwm co s tím..poradíte někdo?? :o

jirrii

jirrii0@seznam.cz

Software:
Samsung PC Studio 3
Sofstick 2.21
Java UpLoader 1.1
JAD Wizard 1.0

Hardware : datový kabel

Začal jsem instalací Samsung PC Studia 3,po jeho instalaci jsem si vyzkoušel,
je-li spojení mezi telefonem a pc v pořádku. Někdy je nutné kabel vytáhnout
a zase připojit k telefonu. Po ověření jsem ukončil Samsung PC Studio 3.

Pak jsem nainstaloval Sofstick 2.21 v Exclusive mode, to se zatrhlo během instalace.
/Pokud se spletete,lze to později napravit přímo v pogramu v Settings v záložce USB./
V pravém dolním rohu se objeví ikona Sofstick 2.21 zatím neaktivované.
Na telefonu vyťukám *#JAVATEST# a ocitnu se v Java Test Menu,
zvolím  polžku 2 OTA type setting a pak zaškrtnu Serial bearer OTA a Zpět skočím
do normální obrazovky telefonu.
V pravém dolním rohu kliknu pravým tl. myši na ikonu Sofstick 2.21 ,zatím neaktivované,
a zvolím Settings a záložku Bluetoth/Serial a zaškrtnu port s názvem  ss_mdm0
pokud není v nabídce, tak vytánu a připojím kabel k telefonu přípně znuvu spustím Sofstick.
Potom V pravém dolním rohu kliknu pravým tl. myši na ikonu Sofstick 2.2 a kliknu
na Activate PPP vyskočí okénko s Browse a Cancel  kliknu na Cancel a je to...

Spustím Java Uploader klinu na Add a najdu si místo kde mám uloženou aplikaci pro telefon.
Je nutno mít dvojici souborů jar a jad /pokud máte jen jar použijte JAD Wizard, viz. niže/
Klinu na aplikaci a ta ce nahraje do Java Uploaderu. Ten je nyní hlaví aplikací v Windows.

Na telefonu vyťukám *#JAVATEST# a ocitnu se v Java Test Menu,
zvolím  polžku 2 OTA type setting a pak zaškrtnu Serial bearer OTA /už asi je zaškrtnut,
ale pro jistotu ještě jednou :) /
Pak zvolím položku 3 Serial test, pak položku 1 PPP UP, pak položku 2 USB /přes bluetoth to neumím/
Pak zvolím položku 2 Seriové stahování a aplikace se nahraje do telefonu.

Tímto způsobem jsem si včera nahrál MHD do telefonu.

Po nahrání aplikace na telefonu vyťukám *#JAVATEST# a ocitnu se v Java Test Menu,
zvolím  polžku 2 OTA type setting a pak zaškrtnu GPRS bearer OTA.
Asi aby telefon zase fungoval normálně.


Problémy: Tentokrát to šlo hladce, obvykle se mi to sekne při konečném načítání do telefonu,
nebo se mi náhle restartuje telefon v průběhu přípravy na nahrávání.
Někdy se to podařilo až napotřetí.

Sofware mám u sebe k dispozici, i se zdrojovými texty účastníků různých diskuzí,
díky kterým jsem občas schopen do telefonu něco nahrát :)
Je to drsná kombinace návodů pro E250 D600 a PDA ale i když tomu moc nerozumím,
občas to funguje.

Doufám, že jsem nic nespletl, budu rád když mne upozorníte na nějakou chybku.

mp

Zkušenost s tímto telefonem.
Pokud to nejde Sériovým stahováním, zkus položku pod tím RUN TCK .Nevím co to znamená (nějaké hodiny?), ale funguje to, stáhne se to. A pak už většinou i na to sériové.
Občas to hodí hlášku že je chyba instalace, ale to až když už je to nainstalované a funkční.
Kabel nemám, instaloval jsem přes Bluetooth. A bez Samsung PC studia.

Nahoru