Určování směru

Založil Fox Mulder, 12. září 2007, 16:58:39 odpoledne

« předchozí - další »
Dolů

Fox Mulder

Zdravím,
nejdříve musím Váš (tvůj) program pochválit, je super. Napadlo mě k němu jedno vylepšení: pokud vyberu "Jízdní řád ze zastávky", nějakou zastávku vyberu, pak se objeví "Zvolte směr (následující zastávku)" a tady je třeba pro rozlišení směru vybrat název následující zastávky. To je ale někdy problematické, pokud název následující zastávky třeba neznám a tak není jasné kterou zastávku ze dvou nabízených zvolit. Nebylo by dobré ještě k názvu té následující zastávky třeba do závorky přidat ještě název konečné čtvrti nebo obce v případě, že linka jezdí mimo Plzeň? Například třeba u linky 41 pokud vyberu odjezd ze zastávky "CAN, Husova" by kde vybírám následující zastávku pro určení směru bylo napsáno ještě "Vinice" nebo "Borská Pole" v případě opačného směru. Myslím, že to by ještě usnadnilo orientaci jak vybrat správný směr.

thorin

Ono to není úplně jednoduché, protože ne všechny linky (myslím obecně, ne pouze v Plzni) mají pouze dvě konečné. Některé linky mohou mít zkrácené spoje, větvit se, zajiždět do vozovny, být polookružní apod. To by pak způsobovalo problém, kterou zastávku zobrazit.

Jsem si vědom, že uživatelská přívětivost při zobrazování zastávkových jízdních řádů není ideální a budu se snažit ji v dalších verzích vylepšit.

majki

V tomto mate pravdu, nicmene by se preci nemusela urcovat konecna linky ale pouze smer jizdy. Je pravda, ze nektere spoje jedou napr. do vozovny, ale smer  jizdy je porad stejny. Jak jsem jiz psal v jinem prispevku, at je tedy na vyber, co zadat - zda nasledujici zastavku nebo smer. Nemusi to byt ani dalsi plozka, muze to byt na jedne obrazovce pod sebou: Zvol nasledujici zastavku:
A
B
nebo si zvol smer
A
B


thorin

V Praze existují polookružní linky, u kterých by to směr nefungoval. Pak jsou v Praze linky, které zajíždějí do určité zastávky a cestou staví v některé zastávce dvakrát v obou směrech. Tam by také byly problémy.

Jan

Když se dívám kudy který spoj jezdí (položka menu: Jízdní řády), bylo by pěkné, kdyby byly zastávky za sebou, tak jak se to píše na zastávkách autobusu. V mobilu je mám podle abecedy (Olomoucký jízdní řád DPMO). To se pak těžko představuje, kudy ten autobus vlastně jede.
Dá se to nějak nastavit?
Díky

Arialblack

To mě spíše zaráží ta skutečnost, že když si zadám u verze MHD Liberec následující:

např. u linky č.11 když si dám jízdní řád ze zastávky RYBNÍČEK, tak:

pro PRACOVNÍ DNY mě to první směr nabídne Fügnerova
pro SOBOTU mě to první směr nabídne Nádraží
a pro NEDĚLI mě to první směr nabídne Nádraží

Nebylo by technicky možné toto nějak sjednotit třeba podle T9?

Navíc občas mě to píše, když si chci zadat odjezd z kterékoliv zastávky místo aktuálního času, který můžu opravit "<Time>" a když se mě to podaří potvrdit, tak mě to ukončí aplikaci se slovy: Kritická chyba: java.lang.NullPointerException.

Fosfor

Citace: Jan  30. červen 2010, 14:33:27 odpoledne
Když se dívám kudy který spoj jezdí (položka menu: Jízdní řády), bylo by pěkné, kdyby byly zastávky za sebou, tak jak se to píše na zastávkách autobusu. V mobilu je mám podle abecedy (Olomoucký jízdní řád DPMO). To se pak těžko představuje, kudy ten autobus vlastně jede.
Dá se to nějak nastavit?
Díky


Ahoj,
v Pražském j.ř. to jde, předpokládám, že je to všude stejné. Musíš si ale zobrazit "zastávkový j.ř." a z něj nějakou linku, ne se zaseknout na výběru zastávky, který je z důvodů snadnějšího vyhledávání řazen pseudoabecedně (T9 řazení). "Zastavkový j.ř." volím takto: menu -> j.ř. -> vybrat typ a označení linky -> vybrat zastávku (ze seřazeného seznamu) -> zvolit směr -> zobrazení "zastávkového j.ř." -> kliknutím na nějaký čas odjezdu se zobrazí trasa linky.
Snad jsem pomohl a snad to neni v Olomouci jinak :)

BTW: ta volba nasledující zastávky je opravdu nepraktická. Jak tak ale čtu jaký vylomeniny se v těch řádech vyskytují, asi to opravdu nebude jednoduchý. A co třeba zobrazovat postupně vzdálenější a vzdálenější zastávky až do shody? Vygeneroval by se tím pro výběr směru seznam většího počtu zastávek a byla by větší pravděpodobnost, že budu nějakou znát. Navíc by mi to vždycky zobrazilo nejkratší spojení těch 2 zastávek, který jsem vybral (hodnoceno počtem zastávek). Příklad:
- mam tramvaj se zastávkama 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, která jezdí do kolečka (ty okružní, bo jaxeto:)
- vybíram zastávkový j.ř. ze zastávky 3
- na výběr směru to zobrazí zastávky 2, 4 (jako teď), taky 1, 5, 7, 6, ale už ne znova 6 a 7, protože už v seznamu jsou
Je to trošku složitější, ale na používání by to mohlo bejt celkem intuitivní. Snad jsem to popsal pochopitelně;) Kdyby ne, můžu klidně dovysvětlit:)

Zdravím,
Fosfor

Jan

Ahoj,
díky za nápovědu. Funguje to přesně, jak říkáš. Jen jsem doposud nezjistil, že jsou v seznamu časů odjezdů autobutů jednotlivé časy klikací. Zobrazí se "detail spoje" např.
--:-- 14:11 Konzum
--:-- 14:14 U Teplárny
atd.

Ještě drobnost, která by mě potěšila. Na mém malém displeji bych nahradil těch prvních pět znaků jen jedním. Např.
- 14:11 Konzum
- 14:14 U Teplárny
Delší názvy stanic jsou totiž na dvou řádcích.

Díky

RidgeGeva

Devan Harvey from Manchester was looking for popular phd essay editor for hire for college
 
Jarvis Coleman found the answer to a search query popular phd essay editor for hire for college
 
 
 
 
popular phd essay editor for hire for college
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
essay writing service
popular mba dissertation hypothesis help
resume cover letters executive assistant
professional phd letter help
qa lead resume
popular masters essay editor website for mba
professional custom essay writer service for college
resume du livre sept jours pour une eternite
professional dissertation hypothesis writing services online
professional literature review writer services online
professional papers writing service usa
professional definition essay ghostwriting website for phd
publication status resume
popular dissertation methodology ghostwriting service gb
resume cover letters for elementary teachers
research proposal database systems
professional book review editor for hire online
resume html templat
professional resume ghostwriting sites us
resume for warehouse supervisor
resume as a sales associate
presents a proposal for discussion
process improvement business plan examples
professional annotated bibliography writers services for school
professional thesis proposal editing service au
professional paper proofreading website for college
religious volunteer work on resume
professional literature review ghostwriter website ca
resume de l avare
research paper samples mla
popular essay editing websites online
professional dissertation editor services for university
popular school academic essay advice
resume and former pastor
rainy season essay in kannada
professional critic
research papers of distributed database
research paper editor sites
product design coursework
resume building softwares
resume live las vegas
popular personal essay editing service for masters
redneck research paper
professional blog post ghostwriter sites usa
professional dissertation results ghostwriter services for phd
report developer resume
resume eu
popup images how to write script
professional speech writers site for school
professional article ghostwriting service for college
professional dissertation abstract editing for hire gb

RidgeGeva

Arnold Wilkinson from College Station was looking for professional literature review writers site for school
 
Solomon Gallagher found the answer to a search query professional literature review writers site for school
 
 
 
professional literature review writers site for school
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
public health topics for dissertationpre reg optometry cover letterresume for recruiter samplepopular homework ghostwriting services uspopular mba essay proofreading services us, professional book review ghostwriters sites for mastersprofessional thesis statement writer sites for mastersresume for manager security positionsprofessional creative essay ghostwriting service for college. professional book review writers service au racism essay on to kill a mockingbird, professional literature review writers site for school related coursework for accounting.
popular persuasive essay writers for hire for schoolproject management skills resume samples. popular school essay ghostwriting service for mba professional essay editor service for masters.
resume for physician assistant school. receptionist resume form, receptionists cover letterprofessional descriptive essay proofreading service uk. research paper on cloning resume examples for military!
professional university course work assistance best essay writing services, professional movie review proofreading websites caprofessional assignment ghostwriters sites for phdresume complet plus belle la vieresearch papers on india39s foreign trade? psychiatric nursing resume examples, professional best essay writers for hire for universityresume for millwrightprofessional presentation ghostwriting website for universityresume insurance salesmanreason for applying essay.
referee resume definitionprofessional masters phd essay samplespopular problem solving proofreading for hire us. resume dellamministrazione di rete professional objective for accounting resume. professional argumentative essay ghostwriting site us, professional literature review writers site for school project lead the way homework help.
professional critical thinking writers websites for universityreed latex thesis. popular paper writer services au writing services pro choice essay topics.
resume in english language interpreter professional essay writers in toronto, popular persuasive essay ghostwriting sites ukprofessional home work writer site for masters. reference apa style internet source, popular dissertation results writer site for university.
popular personal statement proofreading sites for college - write essay. professional literature review writers site for school and professional mba best essay topics, resume how far back to list jobs.
resume business intelligence director. professional thesis proposal ghostwriting site for college, descriptive essay topics, professional descriptive essay proofreading for hire for phd

Nahoru