Android - beta verze

Založil thorin, 12. listopad 2012, 08:56:37 dopoledne

« předchozí - další »
Dolů

Mkyska

Mám dotaz. Nefunguje mi mapa linek, jinak vše ostatní perfektní. Musí se ještě něco nastavit?
Telefon ja s Androidem 4.
Díky za odpověď :)

thorin

Citace: Mkyska  02. leden 2013, 23:35:27 odpoledne
Mám dotaz. Nefunguje mi mapa linek, jinak vše ostatní perfektní. Musí se ještě něco nastavit?
Telefon ja s Androidem 4.
Díky za odpověď :)


Nemělo by být potřeba něco nastavit. Co přesně znamená, že mapa nefunguje? Že se nic nezobrazí (bílá obrazovka)? Program spadne? Nebo nějaké jiné "příznaky"? Jaký máte telefon (model)? A jakou přesně verzi Androidu?

Mkyska

Dobrý den!
Když dám záložku "Mapa linek", tak je pouze bílá obrazovka. Vše ostatní je super. Telefon je Evolve FX400 a android 4.0.3

Mkyska

Ještě jsem zapomněl - program nepadá. :)

cb566524

Dobrý den, na Samsung Galaxy III mini s Android 4.1 Jelly Bean to funguje bez problémů, i mapa spojení. Léta tento program používám v Javě a tak mne moc těší, že se pracuje na verzi pro Android, který teď mám. Jen bych uvítal aktualizaci dat pro Plzeň. Děkuji Ondřej

Mkyska

Dobrý večer! Tak ani na tabletu se "mapa linek" nezobrazí. Taky android 4. Díky za odpověď.


pakra

Beta verze skvěle funguje včetně mapy linek. Konverze java na apk byla nepoužitelná na obrazovce 320x480. Tímto se vše vyřešilo.

LG-P500 Optimus one,  systém Android 4.1.2 ve verzi CM10
PARANOIDANDROID v2.52-CM10Hybrid-31102012
= pa_p500-2.52-31OTT2012-171406.zip

thorin

Aktualizoval jsem data s platností od 19. 1.

Je divné, že mapa (zatím) nefunguje pouze vám a to ještě na dvou různých zařízeních současně. Když zkusíte tuto novou verzi, je to pořád to samé (tedy bílá obrazovka)?

Mkyska

Dobrý den!
Aktualizoval jsem si aplikaci a stále to samé. Nevadí, jízdní řády, spoje a odjezdy fungují bezvadně. Třeba nejsem jediný kdo má takový problém. Třeba se také někdo jiný ozve.
Děkuji za odpověď. S pozdravem Mkyska.

Stonka

Bylo by možné udělat i České Budějovice? Mám android 4 ICS. díky...

Jiri Kokoska

a aktualizace od 1.2. pro Plzen ;-)

voskamilan

07. únor 2013, 00:20:40 dopoledne #26 Last Edit: 07. únor 2013, 13:49:02 odpoledne by voskamilan
Tak jsem to vyzkoušel hned na dvou telefonech co mám doma.
Vyzkoušel jsem úplně všechny funkce programu, tedy i změnu data, i mapy tras.
Na obou telefonech naprosto bezproblémový super, rychlý chod.
Kdybych se mohl přimluvit a požádat o tvorbu verze s daty pro Českou Lípu.
vůbec nejlepší by bylo, kdyby se dal podstrčit této aplikaci přímo soubor javy ze stránek busline
(třeba někam do adresáře) a ten z něj pak dokázal data používat.
Odpadla by tak další práce s tvořením jednotlivých instalací měst.
No a do menu by se mohla dát aktualizace - a když by byl člověk on-line na netu, tak by snadno
stáhl poslední jar s aktuálními daty opět z těchto stránek.

A teď to podstatné - otestované jsou telefony / android:

1) Samsung Galaxy Nexus I9250 s Androidem 4.2.1 Jelly Bean
2) Huawei Ascend G300 (U8815) s Androidem 4.0.3 ICS

Děkuji

jirka_inspired

Ahoj. Pochlub se tou zkušeností tady: www.facebook.com/HuaweiDeviceCZSK
Fanoušci Huawei to ocení.


Citace: voskamilan  07. únor 2013, 00:20:40 dopoledne
Tak jsem to vyzkoušel hned na dvou telefonech co mám doma.
Vyzkoušel jsem úplně všechny funkce programu, tedy i změnu data, i mapy tras.
Na obou telefonech naprosto bezproblémový super, rychlý chod.
Kdybych se mohl přimluvit a požádat o tvorbu verze s daty pro Českou Lípu.
vůbec nejlepší by bylo, kdyby se dal podstrčit této aplikaci přímo soubor javy ze stránek busline
(třeba někam do adresáře) a ten z něj pak dokázal data používat.
Odpadla by tak další práce s tvořením jednotlivých instalací měst.
No a do menu by se mohla dát aktualizace - a když by byl člověk on-line na netu, tak by snadno
stáhl poslední jar s aktuálními daty opět z těchto stránek.

A teď to podstatné - otestované jsou telefony / android:

1) Samsung Galaxy Nexus I9250 s Androidem 4.2.1 Jelly Bean
2) Huawei Ascend G300 (U8815) s Androidem 4.0.3 ICS

Děkuji

Mkyska

Dobrý den! Tak jsem si opět aktualizoval od 1.2. data pro Plzeň a mapa linek funguje. Super !!!. Možná bych se také přimlouval za mapu linek nočních autobusových spojů. Díky a s pozdravem Mkyska :)

thorin

Děkuji všem za testování a za připomínky.

Dotáhl jsem do nějak funkční podoby novou verzi (1.3), která již nemá data fixně uložena u sebe, ale stahuje si přímo ze stránek. Pro stažení nového jízdního řádu a pro jeho aktualizaci je třeba být online (například přes Wi-Fi). Standardní práce s programem již probíhá offline. Aplikaci je možné stáhnout zde:

http://www.mhdvmobilu.cz/mhd.apk

Přibyla nová položka do hlavního menu - "Datové soubory". Po vybrání se zobrazí menu:
- Vybrat datový soubor - umožňuje vybrat, s jakým jízdním řádem bude aplikace pracovat. Pokud v telefonu žádný jízdní řád není, tak se zobrazí prázdná obrazovka.
- Přidat datový soubor - POZOR, při zvolení této položky se aplikace připojí na internet. Pokud se to povede, tak zobrazí seznam kategroií, pak seznam datových souborů a po jeho zvolení datový soubor stáhne. Zatím je k dispozici jen Plzeň a Pardubice, ale po dohodě s příslušnými dopravci postupně přidám další.
- Odstranit všechny datové soubory - neptá se a smaže všechna stažená data.

Aplikace může mít stažených více verzí datového souboru a podle zvoleného data vybere ten správný. Například pro Plzeň jsou k dispozici jízdní řády platné od 1. 2. do 31. 12. a jízdní řády platné od 16. 2. do 31. 12. (změna na lince 52). Aplikace stáhne oba soubory dat (proto se při stahování zobrazuje soubor 1/2). Při volbě data v aplikaci se vybere příslušný datový soubor - od 16. 2. ten druhý, před tímto datem ten první. Platnost aktuálně používaného souboru je vidět v okně "O programu". Které verze datových souborů jsou stažené zatím není vidět. Stejně tak zatím nefunguje aktualizace - detekce, že se na stránkách objevila nová verze datového souboru. Konrétní datové soubory také zatím nelze mazat - lze smazat vše najednou.

V této verzi bude spousta chyb - o jedné už vím. Když se nechají vyhledat spoje mezi dvěma zastávkami, mezi kterými žádné spoje nejedou, zobrazí se matoucí chybová hláška "Linka z dané zastávky nejede".

Nahoru